Ministry Schedules



First Week in April 2019

Sat 04/06/2019 - Sun 04/07/2019


Ministry Name Sat 05:00 PM Sun 08:30 AM Sun 10:30 AM
Altar Server Lindsey, Colin Hojdik, Zachary Berkey, Thomas
Altar Server Woolley, Angela Simenc, Michael Clark, Lucas
Altar Server Woolley, Michael Clark, Payton
Children's Liturgy Leader Litterio, Janet Galka, Steven Drew, Mary Pat
Eucharistic Minister Foley, Dennis Ahern, James Blackburn, Peter
Eucharistic Minister Keating, Judith Jensen, John Bujan, Frank
Eucharistic Minister Stanford, Eleanor Mulligan, Patti Holub, Denise
Eucharistic Minister Strzelczyk, Marian Shaub, Monica Nolan, Dawn
Eucharistic Minister Woolley, Mike Woolley, John Principe, Mati
Hospitality DiGiacomo, Patricia Martisek, Mary Mizsak, Diane
Hospitality Filippo, Marilyn Van Dyke, Carolyn Principe, Mati
Lector Beymer, Bert Okrei, Roman Blackburn, Peter
Lector Victor, Greg Woolley, Mary Drew, William
Sacristan Frabotta, Nick Fitzpatrick, Mary Ellen Nolan, Dawn
Usher Beymer, Bert Ford, Lawrence Scholl, Joshua
Usher Murphy, James Sexton, James Tessitore, Luke


Second Week in April 2019

Sat 03/13/2019 - Sun 03/14/2019


Ministry Name Permanent Sat 05:00 PM Permanent Sun 08:30 AM Permanent Sun 10:30 AM
Altar Server Davidson, Cody Gordon, Kaelyn Elledge, Avril
Altar Server Davidson, Ella Gordon, Kelsey Elledge, Vade
Altar Server Davidson, Jori Hunnius, Brooke Martinez, Matthew
Altar Server Martinez, Violet
Children's Liturgy Leader Doody, Karen Gordon, Melissa Dopke, Melissa
Eucharistic Minister Ayres, Lynn Anderson, Carol Gosewisch, Phillip
Eucharistic Minister Bukala, Cynthia Gordon, Melissa Holub, Denise
Eucharistic Minister Dudycha, Ellen Jensen, John Kon, Stephen
Eucharistic Minister Mazura, Marleen Murphy, James Pearce, Terri
Eucharistic Minister Wereldsma, Edward Woolley, John Smigielski, Art
Hospitality Knoebel, Marguerite Anderson, Carol Shimkus, Carol
Hospitality Knoebel, Sr., John Walker, Nancy
Lector Garrett, Bobette Born, Brendan Gosewisch, Phillip
Lector Trudelle, Darcy Rdzak, John Smigielski, Art
Sacristan Victor, Cathy Fitzpatrick, Mary Ellen Gosewisch, Phillip
Usher Zolp, Belinda Castleton, James Smigielski, Andy
Usher Zolp, Veronica Whetter, Andrew Smigielski, Art


Fourth Week in April 2019

Sat 03/27/2019 - Sun 03/28/2019


Altar Server Kesteloot, Madison Hojdik, Zachary Davidson, Cody
Altar Server Kesteloot, Morgan Simenc, Michael Davidson, Ella
Altar Server Westberg, Anna Davidson, Jori
Children's Liturgy Leader Trudelle, Darcy Galka, Jennifer Smigielski, Bernie
Eucharistic Minister Keating, Judith Ahern, James Bujan, Frank
Eucharistic Minister Litterio, Janet Kosiba, Nancy Gosewisch, Phillip
Eucharistic Minister Stanford, Eleanor Kosiba, Philip Holub, Denise
Eucharistic Minister Strzelczyk, Marian Mulligan, Patti Smigielski, Art
Eucharistic Minister Victor, Greg Shaub, Monica Woolley, John
Hospitality Filippo, Marilyn Dudycha, Ellen Mizsak, Diane
Hospitality Knoebel, Marguerite Martisek, Mary Volunteer Please,
Lector Doody, Karen Castleton, James Huck, James
Lector Foley, Dennis Okrei, Roman Smigielski, Art
Sacristan Frabotta, Nick Procaccio, Catherine Gosewisch, Phillip
Usher Zolp, Belinda Sexton, James Smigielski, Andy
Usher Zolp, Veronica Targosz, Michael Tessitore, Luke